CHINTi komponendid madalpingesisenditele ja avalike kliinikute jaotuskilpidele

CHINTi komponendid tagavad Leedu avalikes kliinikutes elektrienergia töökindla jaotamise ja haldamise

Leedu meditsiiniasutuste jaoks on tegemist elektripaigaldiste kauaoodatud uuendusega. UAB Rikesta kasutas 2019. aasta suvel sisendkilpe uuendades CHINTi kõrgeima kvaliteediga lahendusi – seeria NM8 reguleeritavaid kaitselüliteid ja elektromehaanilisi täitureid.

„Olles tegelenud enam kui 10 aastat Leedu meditsiiniasutuste elektripaigaldiste uuendamisega, oleme aru saanud, et seal on vaja äärmiselt töökindlaid lahendusi. Valisime koos Klinkmanni tehnikutega välja lahendused, mis sobiksid kõige paremini meditsiiniasutustele, kelle jaoks tõrgeteta toimimine on sageli väga oluline. Selgus, et CHINTi seadmed vastasid kõikidele meditsiiniasutuse puhul kehtivatele nõuetele. Nüüd püüame kasutada CHINTi seadmeid kõikides projektides,” ütles UAB Rikesta tootmisjuht Tadas Kazlauskas.

Projekt viidi ellu 2019. aasta suvel. Vilniuse ühe peamise avaliku kliiniku elektrikilpide ruumi paigaldati 0,4 kV sisendkilbid. Samuti paigaldati hoone vajadustele vastav automaatne varutoitekilp, mis vastab kõikidele normidele. Varutoitekilbiga ühendati omakorda kaheksa jaotuskilpi uue projektlahenduse saanud korruste jaoks.

Projekt sai alguse vajadusest renoveerida olemasolevat elektripaigaldist ja vanu sisendseadmeid, mis ei vastanud enam viimase kahe aastakümne jooksul oluliselt muutunud elektritarbimise vajadusele. Meditsiiniasutuste jaoks on katkematu ja kvaliteetne elektrivarustus äärmiselt oluline. Seal kasutatakse väga tundlikke seadmeid, mistõttu elektri juhtimine kilpidesse peab olema hoolikalt läbi mõeldud ja vastama kõikidele ohutusnõuetele. Vajadusel saab nüüd osades ruumides suurendada pinget ja voolu vastavalt uute, kaasaegsete seadmete tehnilistele nõuetele. Kõik see on võimalik tänu sisendvoolu jaotuskilpide väljavahetamisele.

Projektis kasutati järgmisi CHINTi lahendusi:

 • kaitselülitid NM8 3p 400A, NM8 3p 250A, NM8 3p 160A, NM8 3p 125A, NM8 3p 100A; NB1H-63 10kA 3p C6A, NB1H-63 1p C6A;
 • elektromehaaniline ajam NM8 3p 400A 230VAC.

Miks valiti just CHINT?

UAB Rikesta tehnikud on osutanud mitmetele eelistele.

 • CHINTi komponendid on saadaval Klinkmanni ladudest – see tagab kiired ja täpsed tarned nii tootmiseks, paigalduseks kui ka müügijärgseks hoolduseks.
 • CHINTi komponentidel on hea hinna ja kvaliteedi suhe ning need mahuvad kindlaks määratud investeeringueelarve raamidesse.
 • Leedus kasutatavad tooted peavad vastama standardile IEC/EN 60898-1 ja tööstustooted peavad vastama standardile IEC/EN 60947-2. CHINTi tooted vastavad kõikidele ELis kehtivatele tehnilistele nõuetele.


„Testisime CHINTi tooteid esimest korda täiesti juhusikult 2008. aastal, kui üks Vilniuse meditsiiniasutus vajas soodsa hinnaga kvaliteetset lahendust. Paigaldasime sisendkilpidesse CHINTi lahendused ja järgnenud 12 aasta jooksul ei tekkinud ühtegi tõrget. See veenis meid, et need lahendused ei ole töökindlad ainult paberil, vaid ka tegelikus elus. Sellest ajast peale oleme kasutanud CHINTi ka teistes projektides,” ütles UAB Rikesta tootmisjuht T. Kazlauskas.

Meditsiiniasutuste elektrisisenditega töötamine esitab mitmeid väljakutseid

Kõigepealt tuleb demonteerida olemasolevad sisendvoolu- ja varutoitekilbid, mis on paigaldatud hulk aega tagasi ning mõnikord on seda tehtud ka ilma ohutusnõuete ja tehniliste spetsifikatsioonidega arvestamata. Kõik dokumendid on vananenud või üldse kadunud, mistõttu tehnikud peavad tegutsema väga ettevaatlikult. Paigaldatakse uued kaitsmed ja kaitselülitid, kolmekordsed kaitsmed ja ühendusjuhtmed. Igal pool mõõdetakse takistust ning koostatakse vajalikud joonised ja dokumendid. Seejärel paigaldatakse sisendvoolukilp ja ühendatakse see varutoitekilbiga. Viimane tagab kogu hoone varustamise elektrienergiaga, samuti kaitse liigvoolu ja lühiste eest. Sellisel tasemel projekti jaoks on vaja äärmiselt töökindlaid ja kvaliteetseid lahendusi, mis vastaksid kõikidele tehnilises kirjelduses ja projektis ette nähtud standarditele ja nõuetele. Kuna tegemist on avalik-õigusliku asutusega, mõjutab lahenduste hinda ka vajadus valida hankel välja kõige soodsamat hinda pakkuv ettevõte. CHINTi seadmed on soodsad, kvaliteetsed, vastupidavad ja vastavad ELi standarditele – täpselt see, mida meditsiiniasutused vajavad.

Klinkmann on CHINTi seadmete ametlik edasimüüja Balti riikides ja Soomes. Klinkmann nõustab ja toetab nii süsteeme kasutusele võtvaid partnerettevõtteid kui ka kilpide tootjaid ja kliente ning tagab ühtlasi toodete varustuskindluse kogu projekti eluea jooksul.

CHINTi kaitselülitid vastavad kõikidele nõuetele

CHINTi kvaliteetsed ja kulutõhusad komponendid elektrikilpidele vastavad kõikidele eespool mainitud nõuetele ning neid kasutatakse Põhja-Euroopas laialdaselt hoonetes, tööstusettevõtetes, raudteedel ja mitmesugustes seadmetes. Seetõttu on CHINTi komponentide ostmine turvaline valik.

 • Maailma juhtiv jaotuskilbi komponentide tootja
 • Esindatud 140 riigis
 • Üle 35 000 töötaja
 • Käive üle 10,5 mld euro (2019. a)
 • Kuulub Aasia 50 suurima ettevõtte hulka
 • Vastab kvaliteedistandardite ISO 9001, ISO 14001 ja OHSAS 18001 nõuetele

Vaata tooteid e-poes

Tutvu edulugudega

Smart Infra – nutikad reoveesüsteemid

Uponor tegeleb Soomes ehitus- ja kommunaaltehnoloogia toodete arendamise ja tootmisega. Uponori kliendid on taristu ning kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmete spetsialistid, aga Uponori partnerite kaudu ka lõpptarbijad.

Loe edasi »