Enefit Green - juhtiva taastuvenergia tootja digitaliseerimine vaid 5 aastaga

AVEVA SCADA UOC jälgib ja annab aru ligi 70 objekti toimimisest ühest kohast

Enefit Green on üks juhtivaid taastuvenergia tootjaid Läänemere piirkonnas. Ettevõte loodi 2016. aastal, et koondada kõik Eesti Energia taastuvenergia tootmisüksused ühte ettevõttesse. Alates 21. oktoobrist 2021 on ettevõte noteeritud Nasdaq Tallinna börsil.

Enefit Greeni tootmisvõimsus on üle 500 MW ja ehitamisel on üle 700 MW (2023. aasta lõpuks). Elektritootmine 2023. aastal oli 1 343 GWh ja soojatootmine ligi 600 GWh. Varade portfell koosneb tuuleparkidest, päikeseparkidest, ühest hüdroelektrijaamast ja Iru jäätmeenergia koostootmisjaamadest. Enefit juhib kõiki oma tegevusi 154 töötajaga, kes tegutsevad 5 riigis.

Eesmärk on hallata kõiki varasid ja investeeringuid tsentraalselt ühest kohast - täielik digitaliseerimine

2017. aastal seadis Enefit Green oma ettevõtte eesmärgiks hallata kõiki oma tootmisvahendeid tsentraalselt ühest kohast koos selge reaalajalise KPI aruandlusega, mis põhineb Scada süsteemi kogutud andmetel. 2023. aasta lõpuks kogutakse Scada-süsteemi abil üle 55 000 sildi, mida kasutatakse ka teavitamiseks kõrvalekallete ja probleemide korral erinevates tootmisüksustes.

Klinkmann tutvustas Enefit Greenile AVEVA SCADA Unified Operator Center platvormi võimalusi selle täielikuks digitaliseerimiseks. Erilist tähelepanu pöörati sellise kontseptsiooni loomisele, mida on lihtne laiendada ja muuta tulevaste vajaduste jaoks.

Reaalajas vaade juhtkonnale - Lihtne laiendamine ja muudatused tulevaste vajaduste jaoks

AVEVA platvormi abil saab Enefit Green online ajakohastatud andmed ja info, 24/7 teavitused, varade konfigureerimine teavet, integreerimist teiste süsteemidega erinevates tegevuskohtadega ning kiire ülevaate varadest ettevõtte juhtkonnale lihtsa teabe jagamisega.
 
“Eelmiste aastate jooksul oleme ehitanud täieliku digitaalse platvormi, et hallata kõiki meie erinevaid kapitalivarasid ja investeeringuid.
Me konfigureerime AVEVA platvormi ise ja kui vajadusel pöördume Klinkmanni AVEVA tehnikakeskuse poole, et meie tehnilised küsimustele ja Klinkmanni partnerite võrgustikku, et teha uusi projekte AVEVAga,” ütleb Toivo Joosua, Enefit Greeni varahalduse ja digitaliseerimise juht.”

Tutvu edulugudega