Klinkmann lõi Ecomari gaasipuhastitele automaatikasüsteemi

Ecomar valis gaasipuhastitele konkurentsivõimelise automaatikasüsteemi loomise projekti partneriteks Klinkmanni ja Rockwell Automationi

Ecomar asutati 2009. aastal eesmärgiga suurendada meresõidu ja avamererajatiste keskkonnasäästlikkust. Ettevõtte peakontor asub Soomele kuuluvas Ahvenamaa saarestikus Maarianhamina linnas, kuid projektimeeskonnad töötavad kõikjal üle maailma. Muu hulgas paigaldab Ecomar mitmesuguseid täielikult integreeritud automaatikalahendusi. Samuti paigaldab ettevõte seadmestiku optimeerimisvahendeid, ballastvee käitlemise seadmeid, gaasipuhasteid, hüdraulikalahendusi ja torustikke.

Ecomar valis gaasipuhastitele konkurentsivõimelise automaatikasüsteemi loomise projekti partneriteks Klinkmanni ja Rockwell Automationi

Enne gaasipuhastite automatiseerimisprojekti alustamist olid Ecomar ja Klinkmann juba mitmeid aastaid teinud koostööd laevade elektriosade vallas.

„Tegime elektripaigaldisi ettevõttele CR Ocean Engineering Corporation. Nemad palusid meil ehitada gaasipuhastite jaoks automaatikasüsteemi,“ ütleb Ecomari asepresident arenduse alal Jonas Svenblad. Jonas on olnud laevandusega seotud üle 30 aasta ning tal on ligi 20 aastat meresõidukogemust laevade elektri- ja elektroonikainsenerina.

„Selle projekti raames oli Klinkmanni ja Rockwell Automationi kasuks otsustamine lihtne. Nad pakkusid koos tarkvaraga kasutajatuge ning lubasid koostada täpselt sobiva tehnilise lahenduse. Need olid meie peamised nõudmised.“

Projekti võimalikult kiire ja skaleeritava elluviimise tagamiseks kasutati gaasipuhastite automatiseerimiseks Rockwell Automationi standardlahendusi:

  • Allen-Bradley CompactLogix PLCd,
  • FactoryTalk View SEd.


Esimene süsteem, mille Klinkmann ja Rockwell Automation koos Ecomariga valmis tegid, paigaldati ro-ro- tüüpi kaubalaevale Bore Bay. Projekt algas 2017. aastal. Nüüdseks on Ecomar ehitanud USA gaasipuhastitootjale CR Ocean Engineering juba ligi 55 süsteemi.

„CR Ocean Engineering on näinud aja jooksul mitmeid automaatikasüsteeme, kuid nende väitel on Ecomari süsteemil kõikide teistega võrreldes parim kasutajaliides ja kasutamislihtsus,“ ütleb Jonas.

Klinkmann reageeris nõudlike ja ajakriitiliste automatiseerimisprojektide puhul kiiresti ja pakkus paindlikku tuge

Automatiseerimise arendusprojekti alguses tekkis Ecomaril mitmeid väiksemaid kooskõlastamist vajavaid küsimusi. Nii klassifikatsiooniühing kui ka klient esitasid neile hulgaliselt muudatustaotlusi. Samuti tekkis raskusi laevadele kiire dokkimisvõimaluste leidmisega.

„Ka tootja ja laevatehase vaheline logistika oli keeruline, kuid Klinkmanni kontaktisik Niklas Flykt abistas meid isiklikult,“ meenutab Jonas.

„Tänu temale püsis meie töö graafikus. Niklas otsis lahendusi ja tõukas projekti tagant, ta oli kellaajast sõltumata kogu aeg kättesaadav ja toetas meie meeskonda. Pidime ületama päris suuri raskusi ja mul on väga uhke tunne, et suutsime sellega üheskoos sedavõrd hästi hakkama saada.“

Projekti jooksul oli Ecomari käsutuses selge ja sihtotstarbeline Klinkmanni tugi, mis võimaldas projektijuhtidel edukalt toime tulla ka Klinkmannist sõltumatute probleemidega.

„Tarkvararakendus tuli lühikese ajaga valmis teha ning meil oli vaja, et Klinkmann oleks valmis kiiresti ja paindlikult reageerima. Selline teenindus on erakordne ja aitab kaasa heade kliendisuhete kujunemisele.“

Turul toimuvatele kiiretele muutustele vaatamata saavad projektid õigeaegselt valmis ja Rockwelli lahendustega automatiseerimisprojektide tulevik gaasipuhastite valdkonnas on helge

„Oleme valmistanud n-ö avatud ahelaga gaasipuhastisüsteeme ja praegu töötame välja hübriidsüsteeme. Nüüd, kui turg on pandeemiast taastumas, hakkame oma tarnemahte suurendama, kasutades Rockwell Automationi lahendustel ja Klinkmanni tehnilisel toel põhinevat standarditud ja skaleeritavat automaatikasüsteemi,“ kinnitab Jonas Svenblad.

Tutvu edulugudega