Veebiseminar „Pikse- ja liigpingekaitsesüsteemid“

Oled oodatud kuulama värskeimaid uudiseid elektrivaldkonna standardite kohta. Ettekannetes käsitletakse pikse- ja liigpingekaitsele esitatavaid nõudeid, ennekõike viimase aja muudatusi.

Kestus: 1h 20 min

Keel: eesti, inglise

Veebiseminari järelvaadates saad tutvuda tarkvõrkude lahendustega, sest tuleviku elektrivõrgus on elektrienergia tootmine detsentraliseeritud. Üha enam jaotusvõrke võtavad vastu roheenergiat PV-süsteemidest ja tuuleturbiinidest ning edastavad seda igas suunas. Tänu sellele on meil nüüd mitmesuunaline energiavoog. Erinevate nutitehnoloogiate lai võrgustik on muutumas igapäevaseks.

Pikse- ja liigpingekaitse, aga ka individuaalne ja tootmisüksuse kaitse tagavad tootmisüksuste ja tootmisprotsesside pideva kättesaadavuse.

Tööstus 4.0 tundlik tehnoloogia ja automatiseerimissüsteemid vajavad kaitset. Masinad, tootmisüksused või andurid suhtlevad omavahel ja vahetavad pidevalt informatsiooni. Selleks on vajalik stabiilne energia- ja infovoog. Seminaril saad teada, kuidas panna nimetatud süsteemid usaldusväärselt toimima ka äikesetormide ja liigpinge korral, kuna tootmise katkestusega kaasnevad märkimisväärsed kulud ja need võivad põhjustada tõsiseid tagajärgi.

Veebiseminari vaadates saad teada:

  • millised on tänased nõuded pikse- ja liigpingekaitsesüsteemidele,
  • mis on võimalikud ohud ja tagajärjed korraliku süsteemi puudumisel,
  • millised juhtumid jõuavad kõige sagedamini kindlustuse lauale ja kuidas neid ennetada,
  • Dehni kogemus – mis toimub pikse- ja liigpingekaitse elektrivõrkudes tulevikus,
  • Dehni kogemus – milline on pikse- ja liigpingekaitse alajaamades (nn smart grids).

Esinejad

Lauri Nõu

If P&C Insurance AS varakahjude grupijuht

Sami Pyykkö

Finn Electric OY piirkonna müügijuht

Vassil Hartšuk

Päästeameti Põhja päästekeskuse peainspektor