Paindlik kaugjälgimine ja aruandlus erinevatele automaatikaseadmetele

Ettevõte Insta Automation Oy (Soome) on Wonderware System Platformi ja Wonderware InTouchi tarkvaraplatvormi abil juurutanud mitmeid juhtimiskeskuste ja tootmiskontrolli süsteeme. Kliendibaas hõlmab nii tööstus- kui ka infrastruktuuri ettevõtteid.

„Sellel tarkvaral on mitmekülgsed ühendusvõimalused erinevate tootjate automatiseerimisseadmete jaoks. Rakenduse keskkonda kasutatakse nii ühenduste, liideste kui ka andmete kogumise haldamiseks,“ ütleb Insta Automation Oy projektijuht Jarkko Järvilehto.

Klinkmann toetab ka Insta Automationit, pakkudes aktiivselt teavet tarkvara ja värskenduste, samuti uute toodete ja võimalike projektide kohta.

„Näiteks arutame pakkumisfaasis, mis on kliendi jaoks parim lahendus ja aeg tarkvarauuenduste jaoks. Samuti kaalume, kas süsteemi kriitilisuse tase nõuab lisadubleerimist. Sel juhul küsime endalt, kas dubleerimist tuleks teha rajatise tasemel või kõrgemal tasemel,” jätkab Järvilehto.

Kaugjälgimine ja optimeerimine – 1. Ja 2. taseme turvalisus

Ettevõte Finland Industry Energy Services (STEP Oy) kuulub Veolia gruppi ja toodab energialahendusi tööstustarbijatele vastavalt partnerluse põhimõtetele. Ettevõte jälgib ja optimeerib energiatootmist Soomes Harjavalta ja Koskenkorva linnades asuvatest kesksetest juhtimiskeskustest.

Lisaks Harjavalta tööstuspargi ettevõtetele kuuluvad STEPi klientide hulka ka joogitehas Altia Koskenkorvas, Hankkija loomasöödatehas Seinäjoel ja Findest Protein, Kaustinenis asuv loomsete toorainete ümbertöötlemise ettevõte. Rajatised asuvad sadade kilomeetrite kaugusel Harjavalta juhtimiskeskusest.

Igas rajatises on kohalik mehitamata juhtimiskeskus. Kui mingil põhjusel kaob andmesideühendus keskse juhtimiskeskusega, saab rajatist kohapeal juhtida. Kui ühendus on taastatud, alustatakse uuesti andmete edastamisega kesksesse juhtimiskeskusesse.

Energiajaamade häireteated edastatakse mitte ainult kesksesse juhtimiskeskusesse, vaid ka valves olevate töötajate mobiilseadmetesse, näiteks tahvelarvutitesse. Häireid saab sageli lahendada eemalt, ilma rajatist külastamata.

STEPi süsteem võeti tootmises kasutusele
2013. aastal. Sellest ajast alates oleme süsteemi hooldanud, laiendades näiteks andmete kogumist olemasolevates tehastes ja vajadusel lisanud süsteemi ulatusse uusi kliente. Tööd hõlbustab Wonderware System Platformi paindlikkus ja lihtne laiendatavus.

Pumbajaamad kontrolli all – Helsingi piirkonna veevarustus ja kanalisatsioon Wonderware’iga

Helsingi regiooni keskkonnateenuste amet (HSY) varustab Wonderware‘i tarkvara abil veega ca 1,2 miljonit Soome pealinna ja ümbritseva piirkonna elanikku. HSY opereerib reoveepumplaid oma juhtimiskeskustest Viikinmäkis ja Suomenojal. Neist juhtimiskeskustest juhitakse umbes 600 reoveepumpla tööd.

Seireks ja kontrollimiseks reserveeritud sisend-ja väljundpunktide arv on umbes 20 000. Andmeedastust hallatakse raadiovõrgu, 4G-ühenduste ja Etherneti-võrgu abil. Nii juhtimiskeskuste kui ka mobiilsete seadmete puhul on tagatud süsteemi ühenduse andmeturve.

„Süsteemi laiendatakse vastavalt vajadusele ja seda uuendatakse pidevalt. Meie tugi aitab kliente ööpäevaringselt elektriautomaatikaga seotud küsimustes,“ lisab Järvilehto.

Loe lisa AVEVA Historiani kohta

Danone Specialized Nutrition

Danone Specialized Nutrition enables their Digital Manufacturing vision with AVEVA Manufacturing Execution System

Loe lisa →

Henkel kasutab suurandmeid kestlikkuse ja energiatõhususe suurendamiseks

Kasvu ja säästlikkuse strateegiaid toetavad lahendused on aidanud energiakulu aasta-aastalt vähendada (2020. aastal kuni 16%) ning täiendanud teisi pidevaid vähendusmeetmeid.

Loe lisa →

Latvian Gas: Energy distribution monitoring and metering over wireless GSM/3G network

The gas distribution network management system for Latvian Gas gas distribution stations. Transferring of information GSM/3G SMS communication (Short Messages) upon remote monitoring.

Loe lisa →

TPA juurutab Dream Reporti Baltic Mineral Water Company’le

Dream Reporti üheks eeliseks on lihtne ühendatavus Wonderware InTouchi ja Historiani andmebaasiga.

Loe lisa →

Borg Manufacturing

Borg Manufacturing is a leading privately-owned Australian melamine and joinery manufacturer, which prides itself on embracing leading edge innovation to drive its sustainable operations.

Loe lisa →

Arla Foods: Wonderware MES ühendab ja võimendab tootmist

Arla Foods on üks juhtivaid piimatoodete ettevõtteid. Ainuüksi Euroopas teenindab Arla rohkem kui 250 miljonit tarbijat.

Loe lisa →