PLC Unitronics Unistreami rakendus kaugautomatiseerimissüsteemid katlamajades

Kaugautomatiseerimissüsteemid katlamajades

Unitronics_Boiler_House_Asiakastarina_1

Projekti lühikirjeldus

SILTUMS-katlamajal on soojust tootev süsteem, mille tootis katlamajadele spetsialiseerunud firma AGB Serviss Druva linnas (Salduse vallas).

Juhatuse esimees Aivars Bundsens tänab Kuldiga soojusvõrgustiku töötajaid projekti elluviimise käigus tehnoloogiliste protsesside alaste põhjalike teadmiste jagamise eest. „Töökoormus tundus lühikese tähtaja tõttu võimatult suur. Savikaevanduse tühjal alal loodi moodne katlaruum, mis pakub elanikele tsentraalset soojust. Uus katlamaja on 1,5 MW puitlaastudega köetav katlamaja”, ütles Bundsens.

Pärast nelja kuud rasket tööd, mida takistas pidev vihm detsembri alguses, alustas uus SILTUMS-katlamaja tööd, pakkudes Kurmales asuva Priedainese küla elanikele keskkütet.
Katlaruumi töö on täielikult automatiseeritud.

Hoone protsesse kontrollitakse elektroonilise juhtimissüsteemiga. Kui vaikimisi (eelseadistatud) parameetreid muudetakse, saab vastutav ametnik hoiatuse (tekstsõnumi). Kaugjuhtimine toimub modemi kaudu. Katlaruumis on videovalve ning tule- ja turvaalarmid. Tänu integreeritud andmetöötlussüsteemile, mis on ühendatud IP-kaameratega, kuvab kontroller reaalajas video (voogesitusena) ja edastab ka heli.

Uue süsteemi eelised

Iga energiaettevõtte jaoks on kõige olulisem arendustegur oma sihtturu parem teenindamine. Selle suundumuse ja kohaliku turu eripärade järgimisel, otsisime lahendust, mis muudaks meie toote klientidele atraktiivsemaks.

Algselt planeerisime ühte universaalset süsteemi, mis sobiks kokku kõigi meie erinevate kateldega. Mõne aja pärast mõistsime, et Unitronicsi kontrollerid on palju mitmekülgsemad ja paindlikumad kui teised sarnased tooted, seega laiendasime selle kasutusala. Praegu hõlmavad Unitronicsi kontrollerid peaaegu kõiki meie automatiseerimisvajadusi ning tulevikus plaanime nende kasutusala ja rakendusi laiendada. Näiteks on kavas üle minna suuremale 10-tollisele ekraanile ja täiustatud suhtlusvõimalustega Unistream 10-le.

Miks Unitronics?

Esiteks kõik ühes toote soodne hind, mis on kohaliku turu jaoks väga oluline.

Teine, ja mõnel juhul isegi tähtsam eelis on integreeritud programmeerimiskeskkond, millest ei ole vaja „välja logida”, töötades PLC või HMI osana võrgurežiimis. Kõik funktsioonid on saadaval ühes seadmes. See on maailmatasemel lahendus, mis suudab asendada kõik teised alternatiivsed süsteemid.

Veel üks oluline omadus on see, et Unitronicsi tooted arenevad pidevalt: seadmete jaoks on saadaval nii tarkvara- kui ka riistvarauuendused.

Ja mis kõige tähtsam: tootja kuulab kliente ja kasutajaid, meie näite puhul programmeerijat ning pakub vajaduse korral kiiresti vajalikku tuge. Ausalt öeldes ma isegi ei tea ühtegi teist müüjat, kes nii kiiresti tuge pakuks.

Tutvu Unitronicsi kontrolleritega e-poes

Tutvu edulugudega

Smart Infra – nutikad reoveesüsteemid

Uponor tegeleb Soomes ehitus- ja kommunaaltehnoloogia toodete arendamise ja tootmisega. Uponori kliendid on taristu ning kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmete spetsialistid, aga Uponori partnerite kaudu ka lõpptarbijad.

Loe edasi »