Skaleeritav protsesside automatiseerimine vähendab projektile kuluvat aega

Traditsiooniliselt on protsessijuhtimissüsteemid olnud kallid suletud süsteemid, kuhu lisatakse funktsioone paralleelselt toimivate eraldiseisvate tootmisjuhtimissüsteemide hankimise teel.

Kaasaegne jagatud juhtimissüsteem on suure jõudlusega ja skaleeritav. See kasutab avatud tehnoloogiat ja hästi läbimõeldud kasutajaliideseid, mistõttu on teiste süsteemidega integreerimine ja andmete edastamine süsteemide vahel lihtne ja kulutõhus.

– „Lisaks tehase automatiseerimise tiimile peab süsteemiprojekti olema kaasatud ka IT-osakond. Kui IT-osakond haldab kõiki tehase süsteeme ja need süsteemid üksteisega ühilduvad, annab see tulemuseks mitmeid eeliseid, näiteks ei teki häkkerite jaoks „tagauksi“ ega ole kasutuses vanu kasutajatunnuseid, mis võimaldaksid kasutusloata inimestel süsteemi siseneda,“ sõnab Klinkmann Oy lahenduste müügijuht Niklas Flykt.

Digitaalse kaksiku eelised on nähtavad juba juurutamisel

Rockwell Automation on loonud tootepere FactoryTalk® InnovationSuite, mis integreerib andmekogumise, masinõppe, liitreaalsuse (AR) ja tööstusliku asjade Interneti (IIoT) sujuvalt tööstusprotsessidesse.

– „Juurutamisaeg väheneb dramaatiliselt, kui programmeerimine toimub virtuaalses kaksikus ja protsessi testitakse enne ehitamist. Protsessi saab juhtida virtuaalreaalsuse kaudu, kus mõõtmisandmed lisatakse tehasemudelile liitreaalsuse abil,“ ütleb Niklas Flykt.

ProcessAutomation_article_1.jpg

Vähem programmeerimist, rohkem parametriseerimist

Kuna Rockwelli juhtimissüsteem PlantPax DCS on modulaarne ja hõlpsasti skaleeritav, on sellega lihtne töötada. Kogu tehast hõlmava süsteemi ehitamiseks saab kasutada väiksemaid komponente ning uuendused hõlmavad alati kogu süsteemi. Turvalisus peab planeerimisetapis olema prioriteet number üks.

– Rockwell PlantPAx® 5.0 võimaldab juhtida kogu tehast ühelt platvormilt ja „plug & play“ ehk isehäälestumise põhimõttel. Projekteerimine on lihtne, kui põhisüsteemi projekteerijal on kasutada valmis kujutised ja koodid, näiteks protsessikontrollerid, mis on kopeeritud otse objekti teegist. Teek (library) sisaldab ka teavet meie partnerite arvukate seadmete ja masinate kohta. Valmis ikoonid vähendavad oluliselt programmeerimistöö mahtu. Kodeerimise asemel antakse plokkidele lihtsalt vajalikud parameetrid, kirjeldab Niklas Flykt.

Sama juhtimiskeskkonna saab üles ehitada nii arvuti kui ka juhtterminali baasil ning IoT poolt kogutud andmed saab edastada krüpteeritud ühenduse kaudu pilve või spetsiaalsele serverile. Tehisintellekt loob kogutud andmetest juhtkonna jaoks vastavalt kasutajaõigustele aruandevaateid või saadab garantiiaja jooksul masina tööandmeid ja veateateid masina tootjale.

Klinkmann on Soome juhtiv tööstusautomaatika ja elektrifitseerimislahenduste tarnija.

Loe lisateavet protsesside automatiseerimislahenduste kohta ja võta ühendust Klinkmanni ekspertidega