Лахта-центр

Klinkmann on spetsialiseerunud kasutajaliideste pakkumisele süsteemides, kus erinevate tootjate automaatika- ja IoT-lahendused toimiksid sujuvalt koos.

Üheainsa tooteseeria kasutamise aeg süsteemide loomisel sai ümber koos alt laienevate teksadega. Nüüd on automaatika- ja IoT-lahendusi otsival ettevõttel vaja töötada ökosüsteemis koos mitme tarnijaga. Õnneks on see just nimelt niisugune süsteem, mida Klinkmann oskab hästi luua.

„Pakume mitme tarnija lahendusi sellistele klientidele, nagu seda on originaalseadmete tootjad,“ selgitab ettevõtte tegevjuht Seppo Vähimaa. „Töötame ühes ökosüsteemis koos oma arenduskeskusega, samuti oma partnerite ja tarnijatega, et pakkuda kasutajaliidest üheainsa seire- ja aruandlussüsteemiga.“

Klinkmannil on kokku ligikaudu 200 spetsialisti Soomes, Balti riikides, Venemaal ja teistes SRÜ riikides asuvates esindustes. Needsamad spetsialistid pakuvad automaatika- ja elektrilahendusi, sealhulgas seadmete ja tootmise automatiseerimise, tööstusliku andmeside ning IoT-lahendusi, samuti elektripaneelide komponente ja energialahendusi.

„Meil on partnerlussuhted suurte rahvusvaheliste tootjatega, nagu Aveva Software, Belden Hirschmann ja Rockwell Automation,“ jätkab Vähimaa. „Aitame oma klientidel luua nutikaid tehaseid, mis on täis nutikaid masinaid.“

 

KÕIK ANDMED ÜHEL PLATVORMIL

Ühendades eri tootjate protokollid ja kasutajaliidesed ühtesse süsteemi, aitab Klinkmann oma klientidel hallata olemasolevaid masinaid ja seadmeid üheainsa lahendusega.

„Kõigi andmete koondamine ühele platvormile muudab töö kiireks ja kulutõhusaks,“ selgitab Vähimaa. „Eesmärk on vältida seisakuaega, parandada tootmissuutlikkust ja suurendada tootmise paindlikkust. Aitame oma klientidel kärpida kulusid, suurendada tõhusust ja kasvatada kasumit.“

Tööstustarkvara Wonderware System Platform on üks Klinkmanni peamisi töövahendeid, mis oma lisamoodulite laia valiku abil võimaldab katta kõige erinevaimaid kliendi vajadusi. Täiendavad funktsionaalsused sisaldavad muuhulgas alarmide juhtimist, protsesside analüüsi (Intelligence suite), alarmide ajatemplit PLC, server/client, gateway, OPC, FTP klient objektidest.

 

KÕRGEMAIST KÕRGEIMA AUTOMATISEERIMINE

Üks Klinkmanni lipulaevaks kujunenud projekte oli Euroopa kõrgeim pilvelõhkuja, 462 meetri kõrgune ja 87-korruseline Lahta keskus Peterburis. Klinkmann aitas kaasa sellega, et varustas struktuuri Wonderware’i-põhise automaatikalahendusega.

„Lahta keskuse põhjalik tehnoloogiline lahendus on ühendatud Wonderware’i süsteemi platvormiga,“ selgitab Vähimaa. „Meie pädevused on kasutajaliidesed ja kommunikatsioon paljude süsteemide vahel; automaatikalahendus juhib tõhusalt kontrolli- ja aruandlusmehhanisme. Süsteemi on lihtne hallata ning seda on kerge tulevikus ka laiendada ja muuta.

„Need lahendused on skaleeritavad, alustades väikestest pakkemasinate tootjatest ja lõpetades hiigelsuurte projektidega. Nende lahenduste abil saab vähendada investeeringute kogumahtu seeläbi, et olemasolevad süsteemid ühendatakse, nende rakendamine on kiire ning kasutegurit on rutem näha.“
Teksti autor DAVID J. CORD

 

Kogu ajakirjaga tutvumiseks ja artikli lugemiseks (inglise keeles) vaadake siia