Elektrisõidukite ja laadimisjaamade liigpinge- ja piksekaitse

Laadimisjaamade ja nendega ühendatud sõidukite elektroonikat ja akusid tuleb kaitsta liigpinge eest, et vältida võimalikke kahjusid.

Toimimiseks vajalik ohutus ja töökindlus

E-mobiilsusega kaasnevad uued nõudmised ehitusele, tööstusele, elektrijaamadele ja kogukondadele.

Oluline on tagada kasutuskohtade turvalisus ja elektrialaste standarditega on ette nähtud vajalikud kaitsemeetmed. Ei ole võimalik kasutada ainult ühte lahendust, sest ohuallikaid on palju. DEHNi kaitselahendused vastavad laadimisjaamade puhul nõutavatele kaitsestandarditele IEC 60364-4-44 punkt 443, IEC 60364-7-722 ja VDE AR-N-4100.

Lisaks tuleb meeles pidada, et oht ei puuduta mitte ainult laadimisjaamu, vaid ka sõidukeid.

Kaitselahendused elektriautode laadimisjaamadele

Kitsastes tingimustes on paigaldus sageli raskendatud. Kompaktne 2. ja 3. tüüpi liigpingekaitse DEHNcord 3P vastab kõikidele valdkonnastandardite nõuetele ja tagab usaldusväärse kaitse.

Veebipoes on saadaval elektriautode laadimisjaamadele sobiv B-tüüpi rikkevoolukaitse.

Kaitselahendused ja keskpingetrafod elektribusside ja muude kommertssõidukite laadimisjaamadele

Laadimistaristule ja elektrisõidukite süsteemile tuleks tagada võimalikult suur kaitse pikselöökide, liigpinge ja elektrikaarte tõttu tekkida võiva kahju eest. Küsi pakkumist laadimisseadmete keskpingetrafodele.

Elektrisõidukite laadimisjaamade pikse- ja liigpingekaitse

Tagab laadimistaristu tõhusa kaitse

Laadimispunkte on vaja kohtades, kus elektrisõidukeid pikemat aega pargitakse. Seetõttu paigaldatakse praegu eravaldustesse, poolavalikesse ja avalikesse kohtadesse järjest enam laadimisjaamu (nii vahelduv- kui ka alalisvoolul töötavaid).

Sõiduauto laadimisjaama usaldusväärne kaitse

See video annab ülevaate sellest, kuidas kaitsta kodust laadimistaristut liigpinge eest.

Avaliku laadimistaristu liigpingekaitse

Õiged lahendused kaitsevad laadimistaristut ja laetavaid sõidukeid liigpingest tingitud kahju eest.

Kuni 51 kV keskpingesüsteemidele sobiv metalloksiidkaitse keskpingeosa kaitsmiseks, nt trafojaamades. Tutvu tootega tootja veebisaidil.

230/400 V süsteemides kasutamiseks sobiv ühepooluseline kombineeritud pikse- ja liigpingekaitse koos sisseehitatud pikse varukaitsmega; 50 Hz kaugsignaali ujukontaktiga FM-versioon.

Uuri toodet lähemalt tootja veebisaidil.

2. tüüpi liigpingekaitse, mis sobib koaksiaalantennisüsteemide kaugtoite kaitseks. SMA liidesesüsteem seadmete ja antenni ühendamiseks koaksiaalliidesega süsteemides.

Uuri toodet lähemalt toote andmelehelt.

Sisseehitatud 2. tüüpi liigpingekaitse ja kaitsmega DEHNcord valmislahendus väliste LED-valgustite piksekaitseks.

Loe lisa tootja veebisaidilt.

Ühepooluseline koordineeritud 1. tüüpi piksevarras madalpingekilbi kaitsmiseks. Sisseehitatud varukaitse ja kaugsignaalide tugi 690 V TN- ja IT-süsteemide jaoks.
Kasutatakse näiteks trafojaamades.

Kombineeritud kaabel tüüpidest 1 ja 2 koos kaugsignaali kontaktiga kuni 1500 V DC päikeseelektrisüsteemidele. Sobib kasutamiseks ka kuni 50 kA Isccr akusüsteemides. Kasutatakse näiteks suure voolutugevusega alalisvoolu-laadimisjaamades ja akuseadmetes. Loe lisa tootja veebisaidilt.

Ruumisäästlik modulaarne 1. tüüpi 6 mm komposiitkaabel info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kaitsmiseks.

Sissevajutatav ühendus. Võimaldab kaitsta näiteks 24 V liideseid ja siinisignaale. Lisateavet toote kohta leiad tootja veebisaidilt.

Type 1 + type 2 combined cable with remote signaling contact for photovoltaic system up to 1500 V DC. Also suitable for use in battery storage systems up to 50 kA Isccr. Use, for example, in high-power DC charging stations or in battery storage. Read more on the manufacturer’s website.

Kaugsignaali kontaktidega kuni 950 V DC modulaarne kombineeritud kaabel tüüpidest 1 ja 2 alalisvoolurakenduste kaitsmiseks. Kasutatakse näiteks suure voolutugevusega alalisvoolu-laadimisjaamades. Loe lisa tootja veebisaidilt.
Universaalne 2. tüüpi liigpingekaitse, mis sobib Etherneti rakenduste kaitsmiseks. Loe lisa tootja veebisaidilt.
2. tüüpi liigpingekaitse DEHNcord (kaitseklass IP65) on universaalne kaitselahendus välistele LED-valgustisüsteemidele. Automaatse väljalülituse funktsioon tõrke ja veateate korral. Sobib hästi ka moderniseerimisprojektide jaoks. Tutvu DEHNcord L 2P tootelehega tootja veebisaidil.
Sobib AC-jaoturite kaitsmiseks. 440 V kasutamiseks TN- ja IT-süsteemides; kasutatakse näiteks trafojaamades. Sobib AC-jaoturite kaitsmiseks. 440 V kasutamiseks TN- ja IT-süsteemides; kasutatakse näiteks trafojaamades. Loe lisa liigpingekaitse DEHNguard SE CI 440 FM tootelehelt.
Ruumisäästlik modulaarne 1. tüüpi 6 mm komposiitkaabel info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kaitsmiseks. Sissevajutatav ühendus. Võimaldab kaitsta näiteks 24 V liideseid ja siinisignaale. Loe lisa tootja veebisaidilt.
Kaugsignaali kontaktiga modulaarne 2. tüüpi liigpingekaitse 1500 V DC päikeseelektrisüsteemidele. Sobib kasutamiseks kuni 50 kA Isccr akusüsteemides. Kasutatakse näiteks suure voolutugevusega alalisvoolu-laadimisjaamades ja akuseadmetes. Loe lisa tootja veebisaidil.
Space-saving modular TYPE 1 composite 6 mm series cable for information and communication technology protection. Push-in connection technology. For example, protects 24 V interfaces or bus signals. Read more about the product on the manufacturer’s website.
Lightning and surge protection for electromobility

Täida kõik väljad ja laadi trükis alla