Automaatika andmesidevõrgud, andmekaitse ja IoT

Klinkmann tarnib mitmesuguste tööstusprotsesside, infrastruktuuri ja liikluskohtade ning seadmete võrkude loomiseks ja turvakaitseks automaatika andmesidevõrke ja IT / OT andmeturvet.

Automaatika andmesidevõrgud, turvalisus, VPN-kaugruuterid, mobiilsidevõrgu modemid ja IoT-haldustarkvara

Hirschmann / Beldeni tööstuslikud switchid ja aktiivsed võrguseadmed koos Beldeni kaabeldustega pakuvad laias valikus lahendusi tööstuslikele Etherneti võrkudele. Pakume IoT ja kaugautomaatika jaoks ruutereid ja modemeid. Need ühendavad erinevad seadmed ja masinad turvaliselt internetti ja loovad kaugjuhtimisega otseühendusi seadmete vahel – süsteeme saab konfigureerida, hooldada ja jälgida/edastada eemalt.

Tüüpilised rakendused hõlmavad süsteemi konfigureerimist ja installimist, kaughooldust, ennetavat hoolduse seiret, veebilehe kaugteenust, kauglugemist ja M2M-i rakendusi. Klinkmanni ühendustoodete ja juhtimistarkvara abil saab erinevate tootjate (Siemens, Rockwell, ABB, Profibus / Profinet jt) seadmed ja siinid ühendada hõlpsasti hallatavaks üksuseks.

Ewoni, Helmholzi ja Prosofti ruuterid haldavad kaugühendusi ja IoT rakendusi. Viimaseid saab vajadusel täiendada ka Klinkmanni tarnitavate tarkvaraplatvormide ja juhtseadmetega. Gemalto ja Teliti mobiilsidevõrgu modemitega saab erinevaid seadmeid ja rakendusi ühendada 2G-, 3G-, 4G-võrku.

 

Belden – tööstuslikud turvalahendused

Belden/Hirschmanni tööstusvõrkude turvalahendused

Tööstuslike turvalahenduste turuliider pakub lahendusi erinevate veebilehtede vajadustele. Belden on ainus operaator, kes pakub kihtidele 1, 2 ja 3 avatud süsteemide sidumise (OSI) lahendusi, tagades kliendivõrkude täielikult optimeeritud ja usaldusväärse toimivuse. Belden/Hirschmanni küberjulgeoleku lahendused tagavad hea andmeturbe.

Tööstuslik tulemüürisüsteem pakub skaleeritavaid turvafunktsioone vastavalt iga nõude tasemele. Tööstuslikuks kasutamiseks mõeldud Hirschmanni tulemüürid ja komplektsed VPN-i (virtuaalne privaatvõrk) lahendused, sh hajutatud turvalahendused. Suure kasutatavuse tagavad tõhusad autentimisfunktsioonid ja skaleeritav kontseptsioon. Tänu paindlikule segmenteerimisele ja kaughaldusele saab hõlpsalt ja turvaliselt luua nii piiratud seadmekohase andmeturbe kui ka täielikke tehaserakendusi.

Eagle tulemüüri laialdased Layer 2 ja Layer 3 omadused ühendatuna dubleerimisfunktsioonidega tagavad hea kasutuskindluse ja andmekaitse. Lihtne integreeritavus tootmisüksuste andmevõrku. Ainulaadne ”Tulemüüri Learning Mode” tagab lihtsa ja sujuva kasutuselevõtu. Lubades eelnevalt määratletud reegleid, saab võrguliiklust kontrollida.

Tulemüürid EAGLE20/30 koos Hirschmann Security operatsioonisüsteemiga (HiSecOS). Lahendus suudab kaitsta ja turvata kogu tootmise andmevõrku tugevdatud turvafunktsioonidega. Saab valida mitmeid variante, mis täpselt vastavad vajalikele nõuetele. Modulaarsed mitmekanalilised tulemüürid pakuvad kuni kaheksat porti. Operatsioonisüsteem (HiSecOS) sisaldab mitmeid uusi omadusi – süvakontroll (DPI), mis kontrollib ehtsuse tagamiseks kõiki võrgus liikuvaid pakette ning kaitseb võrku kahjulike failide eest.

Tofino Xenoni turvaseade on ideaalne lahendus, kui kontrollitav võrk on vaja segmenteerida kaitsevöönditeks. Selle saab installida olemasolevasse juhtsüsteemi andmevõrgus endas muudatusi tegemata. Süsteem loob vajalikud ühenduskanalid suhtlemisvööndite vahel. Kasutaja määratleb reeglid, mille alusel võrgus olevad seadmed omavahel suhelda saavad ning millist protokolli on lubatud kasutada. Süvakontrolli (DPI) variantide detailsed filtrid kontrollivad võrgu ohutust – nt süsteemidel lubatakse lugeda vaid vajalikke käske, mis saadetakse juhtseadmetelt nagu PLC-d. Tofino paindlik arhitektuur võimaldab jagada tehase andmevõrgu mitmeks kaitsevööndiks.

BELDENi lahendused ühendavad IT-andmesidevõrke ja OT-automaatika siine – õiged andmed turvaliselt õiges kohas

Hirschmanni haldamata switchid

Haldamata Hirschmanni switchid on kulutõhus viis tööstusliku Etherneti tehnoloogia kasutamiseks. Kõik kommutaatorid on ette nähtud kasutamiseks nõudlikes tingimustes ja neil on vajalikud sertifikaadid mitmesugusteks eesmärkideks. Need hõlmavad erinevaid rakendusi, näiteks välitasandi tööstusvõrke ja väiksemaid lahendusi.

Switchid pakuvad dubleeritud toiteallikaid, signaalkontakte ja tugeva IP67/IP66 korpusega seadmeid kasutamiseks nõudlikes tingimustes, sh otse seadmetele paigaldamiseks. Switche saab valida PoE valikuvõimalusega, mis võimaldab toite edastada, näiteks IP-kaameratele või Etherneti kaabliga välisseadmetele.

Meie tootevalikust saad valida sertifikaate erinevatele rakendustele – raudteetransport, sõidukid, plahvatusohtlik keskkond ning elektritrafod ja -võrgud jm.

Hirschmanni hallatavad switchid

Tööstuslikud switchid toetavad kõige tavalisemaid tööstuslikke protokolle, nagu Ethernet IP ja Profinet, mida saab tellida eelinstallitult. Switchide tootepered toetavad mitut tööstusharu standardset tagavara (redundancy) protokolli, nagu MRP ja RSTP. Seetõttu saab Hirchmanni switche kasutada ökonoomsetes automaatikarakendustes, näiteks võrkudes nõudlikes tööstuskeskkondades või väga keerulistes rakendustes, mis nõuavad suurt portide arvu, kõrget kättesaadavust ning töökindlust.

Süsteem OCTOPUS võimaldab kohandatud lahendusi, mis on veekindlad ning tule- ja vibratsioonikindlad – kommutaatoreid saab paigaldada otse võrku ühendatud objektile või seadmele. Ülitugev konstruktsioon ja ulatuslik liiasus ning sertifitseeritud turvaelemendid. Octobus-tootepere IP67/54 switchid võimaldavad turvaliste võrkude hooldamist ka rikke korral. Octopus-switchid sobivad mitmesuguste nõudlike automaatika lahenduste jaoks, nagu näiteks raudtee ja sõidukid.

Karmimates keskkonna- ja kasutustingimustes on vaja eriti vastupidavaid võrgukomponente. Switchid MACH1000 ja GREYHOUND on mõeldud ennekõike kasutamiseks äärmuslikes oludes, nt kõrge temperatuur, ning taluma lööke ja vibratsiooni.

Modulaarne struktuur võimaldab parima võrgustruktuuri ja optimeerib investeeringut: MICE-lülitid ja meediamoodulid pakuvad paindlikkust ja võimalust kohaneda võrgu muutuvate nõudmistega ka tulevikus. Nutikas MICE-süsteem pakub hetkel kehtiva standardi kohaselt konfigureeritavaid switche, mis vastavad tööstuse standarditele (Ethernet IP / Profinet).

Suurim usaldusväärsus kriitiliste rakenduste puhul. Juhitavad RSR-switchid pakuvad versioone Fast ethernet ja Gigabit Ethernet. RSR-switchid on mõeldud eriti keerukatesse oludesse, näiteks kui on vaja väga head löögi- ja vibratsioonikindlust ning kaitset elektromagnetilises keskkonnas (EMC). Lai töötemperatuuride vahemik –40…+85 °C võimaldab kasutamist väga erinevates oludes.

Mitmekülgsed ühendus- ja suunamisfunktsioonid ning varundatud voolutoide teevad MACH100-seeria töörühmaswitchidest kulutõhusa variandi Layer 2 / Layer 3 rakendustele ning suurtele andmeside kiirustele.

DIN-siinile paigaldatavad OpenRail-switchid saab konfigureerida etapiviisiliselt igale protsessile, k.a portide arv, andmeside kiirused, tarkvara toimivus ning vajalikud sertifikaadid.

RSP switchid toetavad kõige uuemaid IEC-standarditele vastavaid võrgu taastumisprotokolle: PRP, HSR. Need uued tehnoloogiad, PRP (Parallel Redundancy Protocol) ja HSR (High-availibility Seamless Redundancy), põhinevad rahvusvahelisel standardil IEC 62439 ning tagavad ka tulevikus kõrge turvalisuse ja ühilduvuse erinevates keskkondades. Täpne aja sünkroniseerimine IEEE 1588v2 sünkroniseerib andurid, ajamid ja erinevad mõõteseadmed. Võrke saab rajada katkematu andmeedastusega ka keerukamates tingimustes, näiteks alajaamades.

Tööstuslikud turvalahendused

Veebiseminaril tutvustame Belden Hirschmanni kaug- ja kohaliku võrgu uusimaid turvalahendusi. Kuidas muuta ühendus kohalikes ja kaugvõrkudes turvaliseks?

Hirschmann/Beldeni traadita lahendused ja kaugühendused, IoT

Hirschmanni OpenBAT tootepere hõlmab laias valikus pääsupunkte ja klienditooteid, mis on hea ühilduvusega. Maksimaalne liikuvus, paindlikkus ja võrgu kättesaadavus tänapäeva nõudlikes tööstuskeskkondades. Moodulülesehitus võimaldab kuni 8 000 erinevat versiooni, just Sinu rakenduse vajaduste järgi. Valida saab paljude erinevate tööstuslike protokollide (sh Profinet ja Ethernet/IP) vahel. Kasutatavate WLAN-kanalite arvu, eri tüüpi Etherneti portide ühendusi, toiteplokke ja tööstusharu sertifikaate saab valida vastavalt mudelile. Versioonid on heaks kiitnud paljud riigid, sealhulgas USA/Kanada, Euroopa, Hiina, Brasiilia.

IoT (asjade internet, tööstus 4.0) annab võimaluse tööstuses erinevate seadmete võrku ühendamiseks. Seadmeid saab jälgida, juhtida ja hooldada asukohast sõltumatult. Ulatuslikud kinnitused võimaldavad ühendusi ka nõudlikes töökeskkondades, näiteks võrgu-, sõiduki-, rongi- ja laevarakendustes.

Kompaktne ja kulutõhus WLAN Client on mõeldud tööstusrakendustele, kus on vähe ruumi. Selle kaitseklassile IP67 vastav konstruktsioon on loodud kasutamiseks ka kõige keerukamates tööstusoludes.

Erinevad antennimudelid kõigile rakendustele. Valida saab ümberringi kiirgavaid või suunatavaid antenne ning autodesse Omni antenni. Lisaks on tootevalikus lekkivad antennikaablid kaevandustesse, tunnelitesse ja tööstusrakendustele. Kõik antennid on kaitseklassiga IP65 ning sisaldavad adapterit, kaablit ja paigaldusmaterjali.

Äärmuslike olude WLAN-tugijaamad ja client-rakendustele mõeldud BAT-F-tootesari. Kaitseklass IP65/67 tagab kaitse nii vee kui ka tolmu eest. Tänu laiale töötemperatuuride vahemikule (–40…+70 °C) saab neid paigaldada ka kõige keerukamatesse tööstuskeskkondadesse. Seadmetele saab luua kuni 100 krüptitud VPN-tunnelit. Vastab erinevatele standarditele ja erinõuetele, näiteks kasutamine alajaamades ning rongides ja laevades. Vajaduse korral saab süsteemile paigaldada korpuse, mis vastab ka ATEXi nõudmistele.

Open-BAT tootesari: Lahendused Access point ja Clien kasutamiseks tööstuskeskkonnas. Vastupidavad metallkorpused paigaldatakse DIN-siinidele. Seadmete krüptitud VPN-ühenduskanal toetab kuni viit VPN-tunnelit. Sisaldab valikut erinevaid tööstusstandardeid ja protokolle, näiteks EN61850, IEEE 1613.

Hirschmanni / Beldeni võrguseire ja -haldus

Hirschmanni tööstuslik HiVisioni programm on mõeldud hallatavate switchide põhiste võrkude, sealhulgas Hirschmanni ja GarrettComi andmesidevõrkude jälgimiseks. Peale selle võimaldab funktsioon MultiConfig konfigureerida mitu võrgupunkti korraga kiiresti ja lihtsalt.

Kõiki SNMP-toega võrgustruktuuri terminale saab integreerida HiVisioni tarkvarasse, toetades nt seadmespetsiifilisi funktsioone, parandades turvalisust ning vähendades võrguhoolduse ohtu. Funktsiooni MultiConfig kasutamisel saab samu parameetreid seadistada korraga mitme seadme jaoks, nii võrgu töötamise kui ka hilisema aktiveerimise korral.

Võrgutopoloogia visualiseeritakse automaatselt ja täpselt. Võrgutopoloogias kuvatakse ka haldamata switche ja porte. Uus turbeluku funktsioon võimaldab tõhusat ja lihtsat turbelukustust.

Prosoft / Belden – tööstusandmete edastamise lahendused

Prosoft (Beldeni Grupp) on spetsialiseerunud automaatika siini ja telekommunikatsioonitoodetele – erinevatele siinikaartidele ja traadita andmeedastusele. Erinevad protokollid ja rakendused. Traadita automaatika andmesidevõrgud. Kiire ja turvaline andmeedastus. Lahendused, mis põhinevad WLAN-kaablil tunnelite, kaevanduste ja tööstushoonete jaoks. Klinkmann aitab õige lahenduse, koolituse ja rakendamisega.

Rockwelli siinikaardid

Prosoft Technology toodab andmeedastuslahendusi Rockwell Automation®-i süsteemidele, sealhulgas ControlLogix®, CompactLogix ™ (L3x, L2x, L1x), SLC ™ 500, FLEX® I / O ja POINT I / O ™ seadmetele. Liidesekaardid enam kui 40 erineva andmeside siini jaoks, kasutaja programmeeritavad kaardid ja kaardid, mis on seotud kommunikatsioonihalduse ja vooluhulga mõõtmisega.

Gateway lahendused

Eraldi IP-gateway-d võimaldavad andmete edastamist tööstuslike ja hoonete automaatika siinide vahel, nt Serial, Ethernet, EtherNet / IP, Modbus Plus, Modbus TCP / IP, Profibus, A-B Remote I / O, Hart, Honeywell DE ja Metasys.

Ewon – automaatika ja IoT VPN-ruuterid

Ewon – automaatika ja IoT VPN-ruuterid

Ruuterid erinevatele automatiseerimisprotokollidele ja ülekandevõrkudele. Süsteemide konfigureerimise, aruandluse ja juhtimise rakendused. Point to point põhised ja internetipõhised võrgustruktuurid.

Ewon Cozy on seadmete tootjatele turvaline ja hõlpsasti kasutatav VPN-i kauglahendus. Ühenda seadmega just siis, kui seda vajad. Ühildub kõige tuntumate PLC kaubamärkidega.

Ewon Flexy, IIoti ruuter oma mitmekülgsete funktsioonide ja liidestega võimaldab andmete kogumist ja puhverdamist, VPN aga programmeerimist ja hooldust. Valmis häiremehhanismid, skripti ja Java programmeerimine, MQTT ja virtuaalne liides avavad võimalused IIOT-lahendustele.

Kaugühendus just siis, kui seda vajad. HMS Cozy ja Flexy toodete abil saad oma seadmetega ühenduse luua just siis, kui vajad neid üle maailma.

Sisseehitatud sõnumsidefunktsioonid võimaldavad tootmise juhtimist ja prognoosimist tootmis- ja häireolukordades.

Andmevoog Helmholzi võrkude, Etherneti ja Profineti vahel

Helmholz – automaatika VPN-ruuterid

Helmholzi lahendused võrkudevahelise sujuva andmevoo tagamiseks. Telli Etherneti ja Profineti võrkudele sobivad ruumisäästlikud ja kulutõhusad seadmed, mille puhul pole unustatud ka eelnevaid võrke. Turvalise andmeedastuse ja lihtsa konfigureerimise abil saad luua autoriseerimata juurdepääsu eest kaitstud automaatikavõrgu. Väike jälgpind ja kindel Saksa disain tagavad süsteemile professionaalse ilme.

WALL IE – tööstuslik NAT gateway/tulemüür

Turvaline andmeedastus ja kasutajasõbralik konfiguratsioon – WALL IE kaitseb Sinu automaatikavõrku autoriseerimata juurdepääsu eest. Tänu individuaalsele konfigureerimisele on tulemüür hõlpsasti kohandatav iga masinavõrgu vajadustele. NAT-režiimis saab sidet juhtida erinevate IPv4-võrkude vahel. Režiim võimaldab aadresse tõlkida NAT-i kaudu ja filtreerib liiklust, et piirata automaatikavõrgu alustala kasutamist.

FLEXtra PROFINETi switch

FLEXtra PROFINETi switch ühendab juhtimiskeskkonna PROFINETiga vastavusklassi B kohaselt ja IT-maailmaga kuni 1 Gbit Etherneti abil.

FLEXtra PROFINETi switch võimaldab võrku ühendada nii 100 Mbps PROFINETi komponendid kui ka kuni 1000 Mbps Etherneti abonendid. See võimaldab andmeedastust juhttasapinnalt ja masinast ühe switchiga. Masina tasandi PROFINETi prioriseerimine on alati tagatud.

Üks PROFINETi switchi tähtsamaid ülesandeid on prioritiseerida masinavõrgus PROFINETi telegrammide liiklust. Hallatav kommutaator oskab eristada, kas telegramm on veebipäring, FTP failiedastus, voogedastus või PROFINETi telegramm. Kui andmeedastuskoormus on suur, saab telegrammi kaotsimineku vältimiseks tähtsustada olulisi telegramme. GSDML-fail võimaldab teil siduda kommutaatori tavapäraselt oma automaatikakeskkonnaga.

Etherneti raadioseadmete praktiline disain ja intelligentne paigutus säästavad ruumi juhtimiskilbis. FLEXtra PROFINETi switchil alati selgelt nähtavad LED-olekuindikaatorid hõlbustavad diagnostikat ka täieliku kaabelduse korral.

PN / Modbus TCP switch

PN / ModbusTCP switchiga saab PROFINETi võrgu lihtsalt ja vaevata ühendada ModbusTCP võrguga. PN / ModbusTCP switch võimaldab andmete edastamist PROFINETi kontrolleri ja ModbusTCP võrgus olevate seadmete vahel. Võrgu ühele küljele vastuvõetud sisendandmed prinditakse võrgu teisele küljele. S/V-andmete edastus toimub reaalajas võimalikult kiiresti, ilma täiendavate töötlusplokkideta.

Peale selle PROFINET / ModbusTCP andmesidele teeb PN / ModbusTCP switch mõlemal võrgupoolel kättesaadavaks rakenduse MQTT Publisher. See võimaldab gateway kaudu vahetatud väärtusi levitada MQTT kaudu ka visualiseerimissüsteemidesse või kasutusandmete salvestamise süsteemidesse.

Opto 22 –I / O lahendused ja pooljuhtreleed

Opto 22 –I / O lahendused ja pooljuhtreleed

Uue põlvkonna IioT lahendus Opto22-lt, EPIC. Lai valik programmeerimisvõimalusi, Optoni traditsiooniline Pac, ülemaailmselt tuntud kui Codesys või isegi Node-red.

Mitmekülgsed liidesed kõige tuntumate loogikafunktsioonidega Integreeritud on ka Ignition Edge’i globaalsed võimalused, sealhulgas MQTT.

Toodete ja teenuste otsimine märksõnade või tootekoodi järgi

Tutvu edulugudega