Kemira kasutab Klinkmanni tarnitud HMS Ewoni kaugliidese modemid

Kemira toodab ülemaailmselt jätkusuutlikke kemikaalide lahendusi tööstussektoritele, kus tarbitakse suurtes kogustes vett. Kemira 60 tootmisüksuses üle kogu maailma valmistatakse tooteid ettevõtetele, kelle jaoks peavad kemikaalide saadavus ja tarned olema täpsed ja reaalajas jälgitavad (tselluloosi, paberi, nafta, gaasi ja veepuhastuse valdkonna ettevõtted).

Kemira alustas koostööd Klinkmanniga kaugtööprotsesside arendusvajaduse tõttu. Lahenduseks said HMS Ewoni kaugliidese modemid.

Kemira on arendanud pikaajaliselt kaugseirelahendusi. Esimeste projektidega alustati 20 aastat tagasi, kui oli vaja kemikaalimahutite pindasid distantsilt jälgida ja tellimuste voogusid automatiseerida.

Ettevõttel tekkis järk-järgult vajadus mõõteseadmete järele, mida kasutada täiendavate vajalike ja funktsionaalsete teenuste osutamiseks oma klientidele. Seetõttu vajas ettevõte ühtlasi süsteemi, millega ühendada erinevate tarnijate seadmeid.

„Ettevõte uuris erinevaid võimalusi, et rajada süsteemi funktsioonid ja määratleda vajaminevad seadmed. Kaugseireks pakkus Kemira HMS Ewoni lahendust,“ sõnab Euroopa varustuslahenduste meeskonna varustusspetsialist ja meeskonnajuht Jukka-Pekka Sirviö.

Ewon Flexy on mitmekülgne modulaarne lahendus, mida on hõlbus kaugjuhtimise teel konfigureerida

Kemira valis kaugjuhitavuse lahenduseks Ewon Flexy kaugliidese seadmed ja Klinkmann koolitas projektimeeskonda tarnitud tehnikat kasutama. Standardsete lahenduste abil lõpetati projekt kiirelt ja tõhusalt. KemConnecti andmekogumissüsteem loodi aasta pärast projekti käivitamist. Süsteem on klientidele KemConnecti kaubamärgi all pakutavaks Kemira digiteenuste platvormiks.

KemConnecti süsteem kogub andmeid ja saadab need võrgus erinevatele kasutajarühmadele. Süsteem on äärmiselt kasutajasõbralik. Välitehnika kogub andmeid erinevatelt KemiConnecti kasutatavatelt seadmetelt toimides Ewon Flexy liidesemodemina.

Ewon Flexy valiti projekti jaoks selle mitmekülgsete funktsioonide ja modulaarsuse tõttu. Selle kaugliidese modemeid on lihtne kasutada ja kaugjuhtimise teel konfigureerida. Sirviö sõnul on kindlast seadmetest sõltumatud lahendused ka vastupidavad. Ta ei pea ohuks ka tehnoloogia arengut.

Klinkmanniga teostatud projekt ja pidev koostöö Kemira väärtuste toetamiseks

Projekti raames arendatud KemConnecti süsteem on tõestanud oma funktsionaalsust ja suurendanud tööprotsesside kasumlikkust. Süsteemi kasutavad igapäevaselt erinevad Kemira töötajad, eelkõige pidevalt süsteemi andmeid kasutavad müügi- ja rakendusmeeskonnad. Kontseptsiooni tuumaks on seejuures Kemira kliendid ja parendatud teenused.

„Suudame toetada paremini oma kliente neile paremate teenuste pakkumisel“. Suudame reageerida kiiremini mis tahes muutustele tööprotsessides, seega pakkuda paremat klienditeenindust,“ ütleb Sirviö.

Süsteem võimaldab ühtlasi ka kliendi tööprotsesse optimeerimida annustades andmepõhiselt veelgi täpsemaid koguseid kemikaale. See aitab klientidel kasutada oma tööprotsessides vähem vett, energiat ja kemikaale, mis võimaldab säästa ja suurendada kulutõhusust.

„Klient on alati esikohal. See on meie kõigi tööprotsesside tuum,“ selgitab Sirviö ja loodab, et ettevõtte tihe koostöö Klinkmanniga on ka edaspidi mõlemapoolselt kasulik.

„Teeme tihedat koostööd seadmete või modemitega seotud teemadel ja ei soovi seda muuta,“ sõnab Sirviö lõpetuseks.

Tutvu edulugudega