Soome suurimat moositehast Suonenjokis kontrollitakse AVEVA System Platformi ja AVEVA Historiani abil

Valio Suonenjoki tehas on Soome suurim marjade kokkuostja ja töötleja. Tehase aastane toodang on 14 miljonit kilogrammi moosi. Lisaks moosidele toodetakse tehases püreesid, marmelaadi ja erinevaid pagaritoodete täidiseid ning valmis toiduaineid.

Valio Suonenjoki moositehase tootmise kontrolli- ja aruandlussüsteem peab olema usaldusväärne ja hõlpsasti integreeritav.

Süsteem on üles ehitatud Klinkmanni tarnitud Aveva System Platformi tarkvara abil. Tootmisliine kontrollitakse ja jälgitakse liinipõhiselt kokku neljateistkümnest System Platformi juhtimispunktist. Andmeid tootmisliinide toimimise kohta saab edastada õigele inimesele täpselt õigel ajal.

Andmete kogumine reaalajas toimub Aveva Historiani andmebaasi abil, mis kuulub tsentraliseeritud AVEVA System Platformi juurde.

AVEVA System Platform võimaldab luua kõrge tõrkekindlusega süsteeme

Valio Suonenjoki moositehase liinide spetsiifikast tulenevalt on kõigi liinide jaoks vaja kohalikke juhtimisterminale. Igal liinil valmistatakse ühte toodet ja igal tootel on erinev retsept. Retseptid edastatakse System Platformi abil automaatselt tootmisliinidele kontrollides samal ajal toote valmistamisprotsessi.

„Kogu System Platformi, sealhulgas AVEVA Historiani andmebaasi dubleeritavus garanteerib süsteemi kõrge turvataseme ja tõrkekindluse. Jälgitavus, näiteks anomaaliate tuvastamine ja retseptide kontrollimine, on toiduainetööstuses oluline. Aveva Historianiga on meil võimalus andmeid koguda ning samas ka teavet dokumenteerida ja edastada,“ sõnab Valio Suonenjoki moositehase automaatikaekspert Olli-Pekka Laitinen.

Andmete dubleeritavus tagab, et oluline teave ei läheks kaduma.

„Süsteemi ja masinate virtualiseerimine võimaldab vajadusel taastada süsteemi varasem olukord. See tagab katkematu tootmise ka muutuvates olukordades,“ lisab Olli-Pekka Laitinen.

Võimalus ühendada erinevate tootjate kontrollseadmeid ja laiendada süsteemi tulevikus

Valio Suonenjoki tehase jaoks välja töötatud süsteemi liidesed on avatud, tagades ühenduvuse erinevate süsteemidega. Projekt viidi läbi arvestusega, et tehase juhtimissüsteemid on pärit erinevatelt tootjatelt, ja nii on see ka tulevikus. Sellegipoolest peavad kõigist süsteemidest pärit andmed jõudma samasse ühtsesse andmebaasi.

„Süsteemide ja protsesside väljatöötamisel tuleb arvestada tulevikuga, sest toodete ja lahenduste kasutustsüklid on pikad. Klinkmanni pakutavaid lahendusi on lihtne integreerida paljude erinevate süsteemidega, sest liidesed on standardiseeritud, hästi teada ja avatud,“ sõnab Olli-Pekka Laitinen.

„Lisaks saavad projektis osalejad kaugühenduse kaudu teha vajalikke värskendusi ja muudatusi.“

Tarkvara sujuva toimimise tagamiseks õpetatakse inimesi järjepidevalt välja ja samuti toimuvad regulaarsed hooldustööd. Suonenjoki moositehases said töötajad süsteemide kasutamise eesmärgil väljaõppe Klinkmanni korraldatud koolitustel.

Valio Suonenjoki moositehases kasutatav tarkvara

  • AVEVA System Platform
  • AVEVA Supervisor Client
  • AVEVA Historian
  • AVEVA Historian Client

Loe lisa AVEVA Historiani kohta

Arla Foods: Wonderware MES ühendab ja võimendab tootmist

Arla Foods on üks juhtivaid piimatoodete ettevõtteid. Ainuüksi Euroopas teenindab Arla rohkem kui 250 miljonit tarbijat.

Loe lisa →

Borg Manufacturing

Borg Manufacturing is a leading privately-owned Australian melamine and joinery manufacturer, which prides itself on embracing leading edge innovation to drive its sustainable operations.

Loe lisa →

Henkel kasutab suurandmeid kestlikkuse ja energiatõhususe suurendamiseks

Kasvu ja säästlikkuse strateegiaid toetavad lahendused on aidanud energiakulu aasta-aastalt vähendada (2020. aastal kuni 16%) ning täiendanud teisi pidevaid vähendusmeetmeid.

Loe lisa →

Valmet Automotive

AVEVA provides MES, operations and performance improvements to Valmet’s automotive manufacturing

Loe lisa →

Paindlik kaugjälgimine ja aruandlus erinevatele automaatikaseadmetele

Dream Reporti üheks eeliseks on lihtne ühendatavus Wonderware InTouchi ja Historian andmebaasiga.

Loe lisa →

Fortum: Wonderware haldab elektrijaamade automaatikat ja aruandlust dubleeritult

Soome suurim hüdroelektrijaam moderniseeris erinevate tootjate juhtimissüsteemid üheks tervikuks.

Loe lisa →